Częste pytania i odpowiedzi

Ile trzeba czekać na odpowiedź?
Do 72h. W wyjątkowych sytuacjach odpowiedź może się wydłużyć. W tym celu należy śledzić fanpage Agencji.

Jakie gatunki są przyjmowane do opinii?
Różne. Fantasy, Kryminał, Horror, Sensacja, Thriller, Literatura Obyczajowa, Literatura Współczesna itd. Nie ma ograniczenia.

Ile trzeba czekać na opinię?
Przybliżona data otrzymania opinii zawsze jest podana w mailu potwierdzającym przyjęcie i otrzymanie powieści. Otrzymana opinia jest w formacie .pdf.

Czy płacę za opinię bądź patronat medialny?
Nic. Zupełnie nic, naprawdę. To jest za darmo z czystej woli.

W jakiej formie należy podsyłać teksty?
Preferowany jest .pdf, ale .doc też nie jest zły.

Czy Agencja Runa jest przedsiębiorstwem?
Nie, nie jest przedsiębiorstwem czy jakimś stowarzyszeniem, więc nie posiada KRS czy NIP, REGON. Jest to po prostu chęć niesienia pomocy.

Kto ma wgląd do mojego tekstu?
Wgląd do tekstu ma jedynie założyciel Agencji.

Skąd mogę wiedzieć, czy moje dane albo tekst nie są nigdzie publikowane?
Z uwagi na to, że Agencja ma na celu pomóc, a nie szkodzić, celem jest zachowanie poufności. Wszelakie teksty czy dane nie są publikowane bez zgody, a opinia, która zostanie wystawiona również nie jest publikowana przez Agencję. Opublikować opinię może jedynie tylko ta osoba, która poprosiła o opinię.

Czemu miałbym skorzystać z usług oferowanych przez Agencję?
Wiadomo, że tekst od razu nie jest idealny i bez poprawek nie obejdzie się. W szczególności w pierwszej fazie czyli przed wysłaniem do wydawnictw bądź samemu wydać. W pierwszej kolejności dobrze jest samemu dostrzec błędy, ale też należałoby zasięgnąć opinii innych. Agencja ma to do siebie, że zaproponuje zmiany, jakie Autor może sam nanieść bez konieczności płacenia za redakcję i korektę.